Unfinished Business

Artist in Residence

Speeldata

vrijdag 16 mei
20:00
De Roma
Rataplan geeft elk seizoen ruimte aan vernieuwende en opkomende artiesten om eigen werk te ontwikkelen en te presenteren. Ze werken vijf dagen aan een nieuw muzikaal project of een artistieke verdieping met muzikale gasten.
In mei ontvangen we Unfinished Business.

Als Artist in Residence zal Unfinished Business toewerken naar het release concert van hun eerste album.
DIT CONCERT VINDT PLAATS IN DE ROMA, TURNHOUTSEBAAN 286, 2140 BORGERHOUT.

Unfinished Business
, vijf bezielde muzikanten die elkaar tegen kwamen in de wandelgangen van het Antwerpse Conservatorium en sindsdien een opmerkelijk verschil maken in het sonorische landschap in en rond de stad. 

Hun dynamische repertoire valt niet onder één noemer te brengen. Geënt op jazz met invloeden van rock, funk, fusion en een stevig anker in deHard Bop brengen zij een sound waarin de echo’s van de classics zich vermengen met de newness van hun toekomstmuziek;  in één oor-opslag voelbaar; Their Business is Unfinished! 

De schematisch gestructureerde grids van hun composities bieden ruimte voor improvisatie die mogelijk maakt de mix van genres en stijlinvloeden fris, crisp en levendig te houden. Door telkens de muziek letterlijk nieuw leven in te blazen cultiveert dit collectief eenHive Mind. Hun zwermende tonaliteit resulteert in niet gekristalliseerde, maar vloeibare honing. Zoeter vind je ’m nergens.

Debuutalbum Open For Business verschijnt op 4 april 2025 bij avant-garde label WastMyRecords, eerste single Bananas kan je nu al beluisteren.

DIT CONCERT VINDT PLAATS IN DE ROMA, TURNHOUTSEBAAN 286, 2140 BORGERHOUT.