Vireo: Marjolein Vernimmen & Jenna Vergeynst ft. Haroun Iqbal + Ilaria Orlandini & Andrés Navarro García
Speeldata
donderdag 03 april
20:30
Rataplan
Muziekplatform Klankhaven en Oorstof (concertreeks van Sound in Motion) slaan de handen in elkaar voor een maandelijks programma in Rataplan! Als hofleveranciers van avontuurlijke en uitdagende muziek koppelen ze pioniers en sleutelfiguren uit diverse genres aan jong talent uit binnen- en buitenland.
VIREO: MARJOLEIN VERNIMMEN – JENNA VERGEYNST FT. HAROUN IQBAL (BE)
Vireo zijn harpistes Marjolein Vernimmen en Jenna Vergeynst. Ze vonden elkaar in hun passie voor 20ste eeuwse en nieuwe muziek.
In Rataplan brengen ze You, Me in Trees. Een samenwerking tussen het harpduo en componist Haroun Iqbal. Met Iqbal's muziek brengt Vireo een set die de grenzen tussen ambient en impressionisme opzoekt, en waarin invloeden uit de Zimbabwaanse mbira-muziek weerklinken.
ILARIA ORLANDINI – ANDRÉS NAVARRO GARCÍA (IT/ES/BE)
Ilaria Orlandini (dans) en Andrés Navarro García (percussie) werken op de grens tussen vrije en choreografische compositie. Dit dans- en percussieduo is een uitnodiging tot lichtheid en eenvoud, een oproep tot handelen zonder pretentie of berekening, een vleugje kinderlijkheid. Samen verkennen ze hun authenticiteit en individuele eigenheid.
Beweging en geluid worden onmiddellijk gecomponeerd. Twee onafhankelijke entiteiten bestaan naast elkaar, kijken elkaar nooit aan, maar ontmoeten elkaar in de handeling van de tijd. Er ontstaat een eenvoudige communicatie tussen dans- en muzikale gebaren. Hoe kan je dans horen, hoe kan je muziek zien? Verwacht een dynamiek in het moment.