Imane Guemssy

Concert in de living

Speeldata

donderdag 15 mei
19:00
Rataplan
Timing
19.00u.: de living is open
19.30u.: Imane Guemssy
20.00u.: Nagesprek met host Junior Akwety, curator Nadia Bourabain & artiest Imane Guemssy

Concert in de living is met vrije bijdrage, zonder reservatie.

Elke maand nodigt een andere curator een muzikale gast uit voor een intiem living concert met aansluitend een gesprek over hun muzikale reis.
In mei nodigt curator Nadia Bourabain Gnawa-muzikante Imane Guemssy uit. Gnawa is een muziekgenre uit Noord-Afrika.

Imane Guemssy was de eerste vrouw die de taboes rond het door mannen gedomineerde muziekgenre Gnawa doorbrak door het zelf te beoefenen. Ze werd een symbool van moed en vastberadenheid.
Guemssy combineert traditionele Gnawa met moderne invloeden, zonder de essentie te verliezen. Daarmee opent ze deuren voor andere vrouwen en laat ze zien dat muziek geen geslacht kent, maar een universele taal is die mensen verbindt.

Ze is een echte ambassadrice geworden voor de Gnawa-muziek in België en Europa. Haar optreden is een harmonieuze balans tussen zang en de guembri, een belangrijk instrument in de Gnawa-muziek. Met haar krachtige, emotionele stem slaagt ze erin diepe emoties over te brengen, de harten van haar publiek te raken en het muzikale landschap van haar voorouderlijke kunst opnieuw te definiëren.

Curator Nadia Bourabain is journalist en podcastmaker. In haar dagelijks werk zet Nadia in op het verrijken en diversifiëren van het cultuurnieuws. "Als curator en cultuurjournalist ben ik erop gericht om stemmen naar voren te brengen die minder gehoord worden. Ik ben zelf van Marokkaanse origine en dit is een bijzondere kans om de traditionele muziek van mijn ouders en grootouders een platform te geven."

Concert in de living

Concert in de living wil muzikanten uit de Afrikaanse diaspora een podium bieden. Elk land en elke streek heeft zijn eigen sound. Samen met de curatoren gaan we op zoek naar een zo breed mogelijke representatie van de verschillende genres, specifieke instrumenten en klankkleuren.

Aansluitend na het concert is er een gesprek met de artiest, de curator en vaste host Junior Akwety. Ze delen verhalen over hun persoonlijke muzikale reis.